MARCH 2016 ELECTION RESULTS

CANTERBURY POSITION #1 VOTES +TRANSFER STATUS
Ellie Webb Campus Officer 224 N/A ELECTED
Re-Open Nominations Campus Officer 13 N/A
EPSOM POSITION #1 VOTES +TRANSFER STATUS
Sneha Biyani Campus Officer 45 0 Eliminated in round 2
Silviu Doroftei Campus Officer 94 +9 ELECTED
Connor Willis Campus Officer 73 +15
Re-Open Nominations Campus Officer  1 N/A Eliminated in round 1
FARNHAM POSITION #1 VOTES +TRANSFER STATUS
Becky Dann Campus Officer 121 +46 ELECTED
Chelsea Hobman Campus Officer 116 +42
Fran Jackson Campus Officer 60 +11 Eliminated in round 5
Surton Kunda Campus Officer 43 +7 Eliminated in round 4
Lee-Anne Lawrance Campus Officer 41 +5 Eliminated in round 3
Nicolas Lennon Campus Officer 39 +1 Eliminated in round 2
Re-Open Nominations Campus Officer 1 N/A Eliminated in round 1
ROCHESTER POSITION #1 VOTES +TRANSFER STATUS
Ayunie Adiana Andi Djohar Campus Officer 44 N/A Eliminated in round 2
Tasmin Brindley Campus Officer 147 +14 ELECTED
Scarlett Hooper Campus Officer 131 +7
Re-Open Nominations Campus Officer 5 Eliminated in round 1
FOUR CAMPUS POSITION #1 VOTES +TRANSFER STATUS
Lili Derand Student Trustee 173 N/A ELECTED in round 1
Tyler Mainsville Student Trustee 21 +10 ELECTED in round 3
Kinga Wazydrag Student Trustee N/A  N/A WITHDRAWN
Jess Wills Student Trustee 41 +20 ELECTED in round 2
Re-Open Nominations Student Trustee 7 +3
Mike Barrett Student Trustee (Post-Graduate) 126 N/A ELECTED in round 1
Re-Open Nominations Student Trustee (Post-Graduate) 5 N/A
Rebecca Alexander Student Governor 36 +1 Eliminated in round 4
Adeola Elugbadebo-Solomons Student Governor 105 +10
Florangys Fuentes Paul Student Governor 19 +0 Eliminated in round 3
Tyler Mainsville Student Governor 11 +0 Eliminated in round 2
Tomm Morton Student Governor 116 +12 ELECTED in round 5
Kinga Wazydrag Student Governor N/A N/A WITHDRAWN
Re-Open Nominations Student Governor 1 N/A Eliminated in round 1
George Brabham NUS Delegate 28 +13.42
Florangys Fuentes Paul NUS Delegate 28 +11.28 Eliminated in round 4
Charlotte Lawrence NUS Delegate 103 N/A ELECTED in round 1
Tyler Mainsville NUS Delegate 8 +1.38 Eliminated in round 3
Andrew Pantling NUS Delegate 55 +9.28 ELECTED in round 5
Re-Open Nominations NUS Delegate

 

0 +1.3 Eliminated in round 2

SHARE THIS: