Elections2015-results

CANTERBURY POSITION #1 VOTES +TRANSFER STATUS
ELLIE WEBB Campus Officer 337 N/A ELECTED
Re-Open Nominations Campus Officer 24 N/A Eliminated at first stage
MICHELLE WENMOUTH Student Experience Officer 115 N/A ELECTED
Re-Open Nominations Student Experience Officer 10 N/A Eliminated at first stage
JESSICA THOMAS Clubs & Societies Officer 107 N/A ELECTED
Re-Open Nominations Clubs & Societies Officer 16 N/A Eliminated at first stage
BIANCA BOULTON Students with Disabilities Officer 124 N/A ELECTED
Re-Open Nominations Students with Disabilities Officer 5 N/A Eliminated at first stage
EPSOM POSITION #1 VOTES +TRANSFER STATUS
SILVIU DOROFTEI Campus Officer 304 N/A ELECTED
Re-Open Nominations Campus Officer 29 N/A Eliminated at first stage
FOLAYEMI DAVIS International Students Officer 73 N/A ELECTED at second stage
Re-Open Nominations International Students Officer 4 N/A Eliminated at first stage
FARNHAM POSITION #1 VOTES +TRANSFER STATUS
RHIANNE HILL Campus Officer 155 N/A Eliminated at first stage
CHARLOTTE LAWRENCE Campus Officer 218 N/A ELECTED
Re-Open Nominations Campus Officer 14 N/A Eliminated at first stage
LEE-ANNE LAWRANCE Environmental Officer 141 N/A ELECTED
Re-Open Nominations Environmental Officer 6 N/A Eliminated at first stage
DOMINIC LEAF LGBT Officer 145 N/A ELECTED
Re-Open Nominations LGBT Officer 4 N/A Eliminated at first stage
KANNDISS RILEY International Students Officer 136 N/A ELECTED
Re-Open Nominations International Students Officer 12 N/A Eliminated at first stage
MADALINA SFITLIC Multicultural Officer 140 N/A ELECTED
Re-Open Nominations Multicultural Officer 8 N/A Eliminated at first stage
ROCHESTER POSITION #1 VOTES +TRANSFER STATUS
SCARLETT HOOPER Campus Officer 296 N/A ELECTED
Re-Open Nominations Campus Officer 20 N/A Eliminated at first stage
TASMIN BRINDLEY Student Experience Officer 92 N/A ELECTED at first stage
JULIA MASON Student Experience Officer 31 +51 ELECTED at second stage
Re-Open Nominations Student Experience Officer 2 +9 Eliminated at first stage
SANKAVY BALSINGAM International Students Officer 101 N/A ELECTED
Re-Open Nominations International Students Officer 8 N/A Eliminated at first stage
KAYLEIGH ANDERSON Womens Officer 112 N/A ELECTED
Re-Open Nominations Womens Officer 6 N/A Eliminated at first stage
GEORGE BRABHAM Further Education Officer 104 N/A ELECTED
Re-Open Nominations Further Education Officer 8 N/A Eliminated at first stage
JOSHUA BRAND Clubs & Societies Officer 115 N/A ELECTED
Re-Open Nominations Clubs & Societies Officer 6 N/A Eliminated at first stage
AYUNIE ADIANA ANDI DJOHAR Multicultural Officer 105 N/A ELECTED
Re-Open Nominations Multicultural Officer 7 N/A Eliminated at first stage
FOUR CAMPUS POSITION #1 VOTES +TRANSFER STATUS
GEORGE BRABHAM Student Trustee 190 N/A ELECTED
THOMAS MORTON Student Trustee 218 N/A ELECTED
Re-Open Nominations Student Trustee 14 N/A Eliminated at second stage
DODI KAZMA NUS Delegate (Womens place) 368 N/A ELECTED
Re-Open Nominations NUS Delegate (Womens place) 30 N/A Eliminated at second stage
JOEL GOLDMAN NUS Delegate 186 +5 Eliminated at second stage
GEORGE BRABHAM NUS Delegate 196 +8 ELECTED at second stage
Re-Open Nominations NUS Delegate 19 N/A Eliminated at first stage

SHARE THIS: