MARCH 2014 ELECTION RESULTS

 

CANTERBURY POSITION #1 VOTES +TRANSFER STATUS
LUCY DAVIS Campus Officer 157 N/A ELECTED
Re-Open Nominations Campus Officer 2 N/A Eliminated at first stage
EPSOM POSITION #1 VOTES +TRANSFER STATUS
ESTHER ANYAKWO Campus Officer 76 +14 Eliminated at second stage
NATHAN BRAGG Campus Officer 40 N/A Eliminated at first stage
WIDAD ‘DODI’ KAZMA Campus Officer 85 +11 ELECTED at second stage
Re-Open Nominations Campus Officer 1 +1 Eliminated at first stage
AMALIE ROSENDAHL Student Experience Officer 158 N/A ELECTED
Re-Open Nominations Student Experience Officer 6 N/A Eliminated at first stage
VILTE SVAYNTE International Students Officer 144 N/A ELECTED
Re-Open Nominations International Students Officer 13 N/A Eliminated at first stage
FARNHAM POSITION #1 VOTES +TRANSFER STATUS
CATHLEEN GUINEY Campus Officer 64 N/A Eliminated at first stage
JOEL GOLDMAN Campus Officer 129 +27 ELECTED
JAYNE HORSWILL Campus Officer 74 +36 Eliminated at second stage
Re-Open Nominations Campus Officer 4 N/A Eliminated at first stage
CHARLOTTE LAWRENCE Student Experience Officer 138 N/A ELECTED
JESSICA PASTOR Student Experience Officer 80 N/A ELECTED
Re-Open Nominations Student Experience Officer 9 N/A Eliminated at first stage
RACHAEL FLETCHER Clubs and Societies Officer 216 N/A ELECTED
Re-Open Nominations Clubs and Societies Officer 18 N/A Eliminated at first stage
EIRA CANNON Students with Disabilities Officer 221 N/A ELECTED
Re-Open Nominations Students with Disabilities Officer 15 N/A Eliminated at first stage
RHIANNE HILL LGBT Officer 215 N/A ELECTED
Re-Open Nominations LGBT Officer 17 N/A Eliminated at first stage
ROCHESTER POSITION #1 VOTES +TRANSFER STATUS
JASMIN GRIMSHAW Campus Officer 128 N/A ELECTED
Re-Open Nominations Campus Officer 15 N/A Eliminated at first stage
JAYNE CHRISTIE Student Experience Officer 127 N/A ELECTED
Re-Open Nominations Student Experience Officer 10 N/A Eliminated at first stage
FIVE CAMPUS POSITION #1 VOTES +TRANSFER STATUS
EIRA CANNON Student Governor 150 +1 +30 +55 Eliminated at fourth stage
ANNABEL GIRAUD-TELME Student Governor 113 +2 +32 Eliminated at third stage
RHIANNE HILL Student Governor 94 +3 Eliminated at second stage
AMALIE ROSENDAHL Student Governor 170 +0 +19 +65 ELECTED at fourth stage
Re-Open Nominations Student Governor 11 N/A Eliminated at first stage
ANNABEL GIRAUD-TELME Student Trustee 483 N/A ELECTED
Re-Open Nomination Student Trustee 30 N/A Eliminated at first stage
JAYNE HORSWILL NUS Delegate 491 N/A ELECTED
Re-Open Nominations NUS Delegate 30 N/A Eliminated at first stage

SHARE THIS: